معماری
خانه / زعفران / سهم ایران از تجارت زعفران در جهان چقدر است

سهم ایران از تجارت زعفران در جهان چقدر است

سهم ايران از تجارت جهاني زعفران چقدراست؟

عضو شوراي ملي زعفران گفت: با توجه به توليد بيش از ۹۰ درصد زعفران در ايران، اما سهم كشور ما در تجارت جهاني چندان چشمگير نيست.
سايت خبري تحليلي تيتربرتر
www.saffronaghele.com
@saffronaghele
به گزارش تيتربرتر، علي حسيني با اشاره به اينكه بيش از ۹۰ درصد توليد زعفران در كشور ما صورت مي‌گيرد، اظهار كرد: با توجه به سطح زير كشت زعفران بالغ بر ۹۰ هزار هكتار بيش از ۹۰ درصد توليد زعفران به صورت انحصاري متعلق به ماست كه با اين وجود قادر به تأمين كل نياز دنيا هستيم.

وي افزود: با اين وجود سهم كشور ما در تجارت جهاني چندان چشمگير نيست چرا كه ساير كشورهاي توليدكننده زعفران كشور ما را تحت عنوان و بسته بندي‌هاي جديد به اسم خود صادر مي‌نمايند.

حسيني با بيان اينكه افغانستان عزم خود را براي رقابت در توليد زعفران به كار گرفته است، گفت: با توجه به توليد ناچيز زعفران در افغانستان بايد گفت كه اين امر شعار و تبليغي بيش نيست.
@saffronaghele
www.saffronaghele.com

عضو شوراي ملي زعفران ادامه داد: با وجود آنكه هيچ كشوري قادر به رقابت توليد با كشور ما نيست از اين رو لازم است كه با اعمال مديريت صحيح و حمايت همه جانبه دولت از بروز چنين اتفاقاتي جلوگيري كرد.

وي در پاسخ به اين سؤال كه افغان‌ها براي صادرات زعفران به هند تعرفه‌اي نمي‌پردازند، بيان كرد: اين درحالي است كه هند از كشور ما تعرفه‌اي بالا اخذ مي‌نمايد از اين رو مسئولان وزارت جهاد كشاورزي بايستي براي واردات ساير ادويه‌ها از هند تعرفه بالايي وضع كنند چرا كه اين امر تثبيت جايگاه ما در بازار هند را به همراه دارد.
زعفران زرشک عاقله قاینات مهد زعفران و زرشک جهان
+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
+۹۸۵۶۳۲۵۳۲۲۷۹
@saffronaghele
www.saffronaghele.com

همچنین ببینید

قیمت زعفران

سلام برای دریافت انواع قیمتهای زعفران بطور کلی وجزیی در بازار قاینات بر وری لینک …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *