معماری
خانه / اخبار / قیمت زرشک (اطلاعات عمومی زرشک)

قیمت زرشک (اطلاعات عمومی زرشک)

زرشک
زرشك درختچه‌اي تيغدار به طول ۱ تا ۵ متر است. چوب آن به رنگ قرمز، قهوه‌اي يا زرد است. برگ‌هاي آن بيضي شكل با دندانه‌هاي اره‌اي و ميوه اش قرمز رنگ بيضوي شكل و ترش مزه‌است. به ريشهٔ درخت زرشك«آئر خيس» گفته مي‌شود.
انتهاي بهار و ابتداي تابستان فصل شكوفه دادن بوته زرشك است، غنچه‌هاي زرد رنگ زرشك در فصل پاييز رنگ قرمز گيلاسي به خود مي‌گيرند.
زرشك بومي مناطق معتدل و نيمه استوايي اروپا، آسيا، آفريقا، آمريكاي شمالي و آمريكاي جنوبي است. كشور ايران بزرگترين توليدكننده زرشك در دنيا است كه در اين ميان استان خراسان و شهرستان قائنات با در اختيار داشتن نزديك به ۹۷ درصد از اراضي زيركشت اين محصول، توليد ۹۵ درصد از زرشك دنيا را در اختيار دارد.
زرشك از نظر نياز به مواد غذايي گياه كم توقعي محسوب مي شود اما براي توليد محصول بهتر و بيشتر اين درختچه به كود نياز دارد از سال سوم كاشت در صورت در دسترس بودن كود حيواني هر دو سال يك بار پس از برداشت محصول در پاييز يا اوايل زمستان بسته به سن درختچه به هر درختچه ۱۰-۵ كيلوگرم كود حيواني پوسيده داده مي شود كه اين ميزان از سال دهم افزايش میابد
کانال تخصصی زعفران ورزشک صادراتی قیمت‌ها به روز در سایت درج شده است www.saffronaghele.com
telegram.me/saffronaghele
IRAN GHAENATSaffron & Barberry Aghele Central office :Vali Asr Town Chamran Blvd Southern Khorasan Qaen_Iran , Capital of the best and qualified Saffron and Barberry
compani1350
محافظه خراسان الجنوبیه مدینه قاین بحرایه بلوار چمران . افضل انواع الزعفران والزرشک العالم.
compani1350
+۹۸۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶
www.saffronaghele.com
@saffronaghele
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت ۱۳۵۰شناسه
۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

همچنین ببینید

صادرات زعفران ایران

💢رشد ۳۸ درصدی صادرات طلای سرخ در ۹ ماهه امسال/قیمت زعفران در بازار غیر قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *