معماری
خانه / اخبار / قیمت زعفران وزرشک قاینات(صادرات ۹۵۰میلیوندلاری خشکبار)

قیمت زعفران وزرشک قاینات(صادرات ۹۵۰میلیوندلاری خشکبار)

قیمت زعفران وزرشک قاینات

رئيس كل سازمان توسعه تجارت ايران خبر داد:
صادرات ۹۵۰ ميليون دلاري خشكبار در ۸ ماه
کانال تخصصی زعفران و زرشک صادراتی قاینات عاقله

پنجمين نمايشگاه بين المللي خشكبار و آجيل با حضور معاون صادراتي وزير صنعت، معدن و تجارت و رييس كل سازمان توسعه تجارت ايران افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان توسعه تجارت ايران، در اين مراسم مجتبي خسروتاج با اشاره به اهميت صادراتي محصولات كشاورزي گفت: طي هشت ماهه سال جاري در حدود ۹۵۰ ميليون دلار صادرات در بخش خشكبار داشته ايم كه هر سال طبق معمول مهمترين محصول صادراتي در ميان خشكبار پسته است كه هرسال بين يك تا ۱٫۲ ميليارد دلار از لحاظ ميزان در نوسان است.

وي صادرات خوب پسته درسال گذشته را از جمله مهمترين دلايل كاهش صادرات اين محصول در شش ماهه نخست سال جاري دانست و اظهار داشت: به علت داشتن بازار خوب در سال گذشته و صادرات غالب محصول توليدي، در شش ماهه سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل با كاهش ۲۲ درصدي صادرات اين محصول مواجه بوده ايم كه اين كاهش در آذرماه سال جاري جبران شده است.

به گفته خسروتاج، باتوجه به اين كه در بقيه اقلام خشكبار داراي رشد بوده ايم پيش بيني مي‌شود تا پايان سال جاري كسري صادرات اين محصول جبران شود.

در ادامه اين مراسم، اسدالله عسگراولادي رييس اتاق بازرگاني ايران و چين با اشاره به اين كه خشكبار از مهترين اقلام صادراتي و تاريخي كشور ماست اذعان كرد: توليد سالانه محصولات كشاورزي كشورمان معادل ۱۱۷ ميليون تن است كه از اين آمار ۳۰ ميليون تن شامل محصول باغات است و خشكبار بخشي از اين محصولات را تشكيل مي دهد. به گفته وي، در هر سال دو ميليون تن صادرات خشكبار به خارج از كشور داريم.

عسگر اولادي دربخش ديگري از سخنانش با اشاره به اين كه خرما از جمله اقلام خشكبار است كه صادرات موفقي دارد اذعان كرد: سالانه دو ميليون تن خرما توليد مي شود كه از اين تعداد ۲۰۰ هزار تن صادر شده و مابقي به مصرف داخل مي رسد.

رييس اتاق بازرگاني ايران و چين با بيان اين كه پس از خرما، مهمترين محصولي كه طرفداران زيادي در بازارهاي صادراتي دارد پسته است گفت: در هر سال ۲۵۰ هزار تن پسته در كشور توليد مي شود كه بين ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار تن صادرات داريم.

وي ادامه داد: در ۹ ماهه سال جاري در حدود ۱۷۵ هزار تن پسته صادر كرديم و ۷۰ هزار تن هم طي شش ماه آينده صادرخواهيم كرد.
شرکت تعاونی کشاورزی عاقله قهستان ثبت۱۳۵۰مهد زعفران وزرشک جهان قاینات تماس باما

۰۹۱۵۳۶۲۸۹۵۶

۰۹۳۶۴۵۶۸۳۴۷

همچنین ببینید

صادرات زعفران ایران

💢رشد ۳۸ درصدی صادرات طلای سرخ در ۹ ماهه امسال/قیمت زعفران در بازار غیر قابل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *